Працює на системі: OUR-CMS
Підбір кольору

Ізоляція даху, те що Ви повинні знати!

Ізоляція даху, те що Ви повинні знати!

Багато запитань стосовно ізоляції даху?

Ми спробуємо дати Вам якомога доступніші відповіді, адже ми переконані що Ви це повинні знати насамперед для себе.

Ви запитуєте, що таке дахова ізоляційна мембрана?

Дахова мембрана - це матеріал, що складається з трьох шарів: шар функціональний в середині, як основний та захисний шар з двох сторін основного. Функціональний шар, це щось подібне до Goretex, тобто максимальний захист та волого відштовхування, а не поглинання. Якщо даний шар пошкоджено, або він не відповідає нормі мембрана вважається непридатна для використання і відноситься до браку.

Ви запитуєте, що таке дахова плівка?

Дахова плівка – це бар”єр схожий своїми функціями до мембрани, але в основному її використовують на нежитлових площах, наприклад магазинах, офісах, або нежитлових горищах, в зв”язку з тим, що вона має значно меншу паро - пропускну спроможність водяної пари на протязі усього строку служби, що не найкращим способом позначається на циркуляції повітря в структурі даху. Отже будь яка мембрана, що має низьку паро-проникність переходить в розряд дахових плівок і відноситься до іншого цільового використання. Дахові плівки не застосовуються в дахах з жилими мансардами, оскільки не призначені для даних дахів.

Яка функціональність певних мембран?

Основним та фундаментальним призначенням будь-якої мембрани є забезпечення вентиляції піддашшя та захист утеплювача чи опірність водній парі, а саме конденсату, що виникають під дахом в результаті перепаду температур навколишнього середовища на протязі доби ( наприклад від +40 *С вдень до +5*С вночі і це лише влітку, а зимою, ще більші перепади температурного режиму). В жаркий день металочерепиця може нагріватися до 70-90*С, а при заході сонця температура металу падає миттєво. Вночі температура всіх елементів даху падає і відповідно, що утворюється конденсат, або простіше кажучи роса, котра направляється мембраною у зворотному напрямку від ізоляції, вона осідає на тильній стороні металочерепиці або металопрофілю, через певний час роса спадає на мембрану і фактично примусово під дією гравітації направляється в сторону водостоку. Основна ціль стримати вологу і саме функція дахових мембран, Вам допоможе.

Чому дахова мембрана є найважливішим елементом покриття даху?

Відповідальне і основне завдання, яке відведено даховій мембрані є зменшення негативного впливу на будівлю.

Ви запитаєте: «А який же негативний вплив може бути в середині Вашого будинку, адже Ви потурбувалися про все, що від Вас залежало: Ви обрали міцну та надійну кроквяну систему, максимальну теплоізоляцію, найкращих майстрів-покрівельників, саму сучасну і дорогу покрівлю. Що може затьмарити Ваше щастя від насолоди споглядання своєї праці, адже Ви потурбувалися про все?????». А ви впевнені, що про все? Нічого не забули, а можливо і не знали?

І ось Вам локанічна відповідь: «що є, сила та краса без захисту?». Нічого не варта Ваша праця і в цьому Ви переконаєтесь буквально через пару років, коли під дією тих чи інших чинників Ваша надміцна кроквяна система почне потрошку, спочатку потріскувати і Вам здасться що Ваш дах «живе» окремим життям від Вашого будинку, Ваша теплоізоляція не настільки тепла, як Ви на те сподівалися, а на вашій чудовій металочерепиці з”явилися певні погрішності з боку прилягання аркушів до крокв і з боку зовнішнього виду щось негаразд. Очевидної проблеми ще не бачите? А дарма! Основна відповідь власників помешкань, що майстри «зхалтурили», а грішки з”явилися лише згодом. І це, не зовсім правильна відповідь і несправедливе нарікання на майстрів, адже вони робили лише те, що Ви вимагали і могли не усвідомлювати про проблеми які стосуються саме Вас, а саме вибір ізоляції, як то кажуть, «з чого дали з того і зліпили». Це Ви повинні потурбуватися про якісну поро-водо-ізоляцію для свого помешкання, адже це дуже важливо!

Отже підведемо прості висновки:

 • дешеві та низькоякісні мембрани втрачають свої властивості значно швидше в порівнянні з якісними і коли від них залишається лише пил,( а Ви самі це відчуєте, хоч і не побачите, нажаль) і коли це не можна буде виправити заздалегідь, дешевого порятунку ждати запізно;
 • кроква, рейки та інші несучі конструкції Вашого даху це насамперед - дерево, а чого боїться дерево, правильно вологи, бо від впливу води воно деформується (в народі кажуть покрутило крокви) і перестає нести основну, фундаментальну функцію міцність даху;
 • мембрани високої якості мають властивість затримувати до 8% УФ- випромінювання;
 • ушкоджена, деформована мембрана не несе відповідальності за захист Вашого піддашшя, адже не виконує свою основну ціль захисту;
 • майстри невинні в Ваших заощадженнях стосовно ізоляції даху і якщо Ви наполегливо дотримаєтесь наших рекомендацій думаємо даної проблеми не буде;
 • теплоізоляція випускає певні пари, навіть сама екологічна, отже мембрана має пропускати достатню кількість повітря назовні;
 • ідеальна структура дахової системи захищеної високоякісними мембранами ніколи не позначиться негативно на вигляді верхнього шару покрівельного «пирога» , металочерепиці чи іншій металевій покрівлі , а отже вона буде радувати Ваше око ще багато поколінь.

Які параметри характеризує дахова мембрана?

Існує декілька даних по яких слід відбирати якісну мембрану:

 • Доступність інформаційних даних на етикетці самої мембрани чи додатковій технічній документації;
 • Відповідність певним атмосферним показникам, чим вищий показник стійкості тим краще для клієнта. Найпопулярніший показник є паро- пропускна спроможність за певний проміжок часу, хоча даний показник в великій мірі залежить від географічного місцезнаходження об’єкта і може коливатися від 1100 г. до 5000 г.;
 • Товщина мембрани теж відіграє не останню роль і най потребуюча на ринку будматеріалів є мембрана, 1 м.кв. якої важить 125 г. Отже чим товстіша мембрана тим краща.
 • Дані, які в основному є недоступні для клієнта, в метричних показниках, це показник захисту від УФ-випромінювання, але позначка на маркуванні повинна бути.

Яку мембрану вибрати, щоб не помилитися?

Не поспішайте, на сьогоднішній день асортимент досить широкий і багато виробників ізоляційних матеріалів зарекомендували себе з гарної сторони. Однозначно фахівці Вам порадять мембрани фірми STROTEX і ми можемо сказати це факт підкріплений не тільки популярністю даного бренду, але і позитивною оцінкою населення. Дані ізоляційні матеріали дійсно з високого класу захисту, сертифіковані в Україні та Європі, доступні на ринку, мають широкий асортимент, гарантії якості, виправдані технічні дані.

Зверніть увагу! Для житлових приміщень застосовувати мембрани класом не нижче ніж STROTEX 1300.

Повернутися назад
Каталог
Галерея
Головна
Контакти
1
2
3
Знак якості
Статті
Загальні питання.
офіс менеджери зі збуту:
099 70 500 10
099 70 500 20
068 70 003 00
45004, Україна, Волинська обл., с. Воля-Ковельська, вул. Центральна, 60. тел./факс: +38(03352)5 96 50