Працює на системі: OUR-CMS
Підбір кольору

Те, про що лише здогадуються домовласники і не знають майстри

Те, про що лише здогадуються домовласники і не знають майстри

Сьогодні багато домовласників скаржаться на власні, начебто нові та сучасні, будинки та котеджі з мансардними дахами.

В чому полягає основна проблема і чому нові оселі не так вже і радують господарів? Ми спробуємо розібратися з даною проблемою, з точки зору експертів та спеціалістів по роботі з мансардними дахами. Отже основне незадоволення отримують власники після 2-3 років використання житла і перше запитання яке вони задають не лише спеціалістам, а і самі собі, що я зробив не так? Адже і коштів не шкодував , і зусиль, але щось не так, невже я помилився? Деталі окремих скарг власників, ми розглянемо детально та спробуємо надати професійну пораду з вирішенням та усуненням проблеми. За оцінкою багатьох експертів в галузі будівництва та нерухомості, капітальному ремонту підлягають не менше половини всіх побудованих мансардних дахів. Типові проблеми цих будівель - дуже високі витрати домовласників на опалення і утворення конденсату в конструкції даху і навіть на внутрішній обробці. Часто це призводить до пошкодження облицювальних матеріалів і необхідності постійно проводити дрібний косметичний ремонт мансардних приміщень. Через поєднання високої вологості і температури нерідко відбувається утворення цвілі і грибків на дерев'яних кроквах, що стає причиною алергічних захворювань мешканців. Результат цих проблем завжди однаковий - житло стає некомфортним і навіть непридатним для проживання, що в свою чергу розчаровує власника. Як правило, всі ці проблеми пов'язані не тільки з низькою якістю застосовуваних ізоляційних матеріалів, але головним чином з грубими порушеннями і недотриманням технології мансардного будівництва.

Найхарактерніші проблеми:

 • Використання неякісної пароізоляції або її практична відсутність

  Цікаво те, що багато виробників утеплювачів стверджують про екологічність та натуральність своїх продуктів, але факт залишається один, якщо навіть походження мінеральної вати виробники можуть обґрунтувати, то той факт, що мінеральна вата є негорюча, непридатна для розмноження та життя бактерій та грибків, не спонукає Вас задуматися про дію хімічних чинників, що можуть стати джерелом надходження хімічних випарів до оселі, особливо це не позначиться на естетичному вигляді оселі, але насамперед вплине на Ваше здоровя та самопочуття загалом. Отже якщо Ваше самопочуття Вас насторожує, зверніть увагу, можливо на Вас має вплив неправильна конструкція Вашої мансарди. Основні симптоми впливу токсинів та хімічних збудників: головні болі, безсоння, відчуття втоми, відчуття важкості в тілі, алергічні реакції.

 • Застосування невідповідних та неякісних утеплювачів (наприклад, гранульованого пінополістиролу або скловати низької щільності з недостатньою механічною стабільністю).Рис.1 Важливо знати, що мінеральні утеплювачі повинні, по європейським стандартам, бути 100% ізольовані від жилих приміщень, особливо від місць для відпочинку людей, тобто спальні, дитячі. Якщо ізоляція виконана неякісно з недотриманням технічних норм, повірте проблема не заставить Вас чекати на себе.Основна проблема буде виглядати банально: неможливість втримати тепло в приміщенні і повірте, скільки б Ви не ставили опалювальної техніки нічого не вдієте. Для визначення даної проблеми існують такі прилади, як тепловізори і якщо Вам пощастить і Ви його знайдете проблему буде вирішити дуже просто, оскільки ремонтні роботи можливо доведеться робити незначні і з знанням місця втрачання тепла можливість зменшити витрати. Якщо Вам не дуже пощастило і в Вашому місці проживання Ви не можете знайти наявний тепловізор, готуйтеся до витрат на ремонт адже вирішенням даної проблеми є реконструкція мансарди зсередини. Насамперед демонтаж гіпсокартону чи іншого декоративного покриття, знаходження та усунення проривів неякісного прокладання утеплювачів, негерметичності ізоляції, або усунення старого утеплювача з заміною на сучасні матеріали (пам’ятайте перед монтажними роботами Вам потрібно розфасувати упаковку в якій знаходиться мінеральна вата та залишити її на деякий час, для відновлення об’єму та форми, лише тоді можна приступати до роботи з даним матеріалом). Також найбільш коштовним буде метод монтажу нових шарів утеплювача, прокладання нової ізоляції з використанням сучасних матеріалів.  
     Для якісного та правильного монтажу мансарди потрібно віднестись дуже серйозно, якщо Ви впевнені, що обрали висококваліфіковану бригаду майстрів не полінуйтесь пере провірити чи правильно з дотриманням всіх етапів монтажу вони виконали свою роботу, адже проблеми якщо виникнуть,то пізніше, коли Ви можливо і не зможете змінити дійсність проблеми (наприклад, я б вимагала хоч річну гарантію на монтажні роботи, завірену у нотаріуса).
 • Використання неякісних під-покрівельних плівок з низьким терміном служби і недостатня вентиляція конструкції даху. Одна з типових проблема не лише майстрів але і власників будинків використання плівки, що не призначена для гідроізоляції даху загалом. На власному досвіді переконана, що такі несуттєві будматеріали грають хоч і не головну, але номінальну роль в строках служби даху і будинку в цілому. Дуже цікавий факт наблюдаю практично щодня, як власники з ціллю зекономити на матеріалі купують для жилих мансард звичайну покрівельну плівку і лише одиниці прислухавшись до поради змінюють свою думку і обирають мембрану. Так ціна мембрани в два рази вища від плівки, але вона оправдана і Ви, і Ваш будинок будете вдячні за пораду і вибір даного матеріалу.

Домовласники стикаються з непростим завданням - як відремонтувати мансарду і повернути своєму житлу минулу привабливість. Багато хто з них уже по кілька разів проводили ремонт без позитивного результату, але зі значними фінансовими витратами.Роботи по ремонту утеплення можуть виконуватися, як зсередини мансарди, так і з зовнішнього боку даху. Матеріали, застосовувані для ремонту, повинні бути тільки найвищої якості. Це стосується всіх складових - покрівельного покриття, утеплювача, паро-і гідроізоляційних плівок, стрічок і клеїв для них.Санація даху зсередини виконується з відселенням мешканців і зі зняттям внутрішньої обробки, заміною старої пароізоляції і утеплювача. В цьому випадку можна гарантувати високу якість робіт і надійність конструкції, оскільки покрівельники мають можливість виконати додаткове утеплення даху (між і під кроквами) і успішно вирішити проблему численних примикань і з'єднань елементів конструкції. Як правило, замінюється і під-покрівельний гідроізоляційний шар - замість паронепроникних плівок монтуються сучасні дифузійні мембрани з високою паро проникливістю (Sd = 0,02-0,40 м). Монтаж нових плівок можна виконувати без зняття решетування і покрівельного матеріалу, хоча це пов'язано з підвищеними трудовитратами і вимагає великого професіоналізму покрівельників. Завдяки застосуванню дифузійних («дихають») плівок утеплення проводиться на всю висоту кроквяних ніг, що помітно знижує втрати тепла і витрати на опалення. Крім цього, відмова від нижнього вентиляційного зазору значно спрощує вентиляцію дахів складної форми і знижує до безпечного рівня утворення конденсату.

Ремонт з зовнішньої сторони проводять без відселення мешканців і без зняття внутрішньої обробки. Тому, дуже важливо в ході робіт не допустити потрапляння атмосферної вологи всередину приміщення. Для захисту від дощу рекомендується облаштовувати над домом стаціонарне захисне укриття або використовувати спеціальні ізолююче покриття (рис. 3).  Вони мають високу міцність на розрив, стійкістю до УФ-опромінення, достатньою пластичністю при низьких температурах і при цьому мають помірний вага, що дозволяє їх легкий монтаж і демонтаж.Рис. 3 Класична схема санація даху з зовнішньої сторони.

Традиційна схема наступна:   демонтують покрівлю, обрешітку, утеплювач, гідро-і пароізоляційні матеріали. У разі пошкодження крокв цвіллю або грибком проводять їх обробку антисептиками та іншими складами. У проміжки між кроквами безперервним шаром укладають пароізоляційну плівку в напрямку від карнизної планки до конька. Ширина рулону повинна бути на 10-20 см ширше вільного прольоту між кроквяними ногами, щоб забезпечити надійне з'єднання плівки до крокв. Обов'язкова умова такої технології - пароізоляція повинна заходити на дерев'яні крокви не більше ніж на 50-100 мм, щоб не перешкоджати виведенню з них водяної пари. Ні в якому разі не можна монтувати паронепроникні плівки безперервним шаром поверх крокв, тому що це неодмінно призведе до утворення конденсату на їх поверхні у верхній частині, де немає теплоізоляції. Якщо на бічних сторонах крокв є тріщини і розшарування, що йдуть углиб матеріалу, необхідно їх заклеїти стрічками або заповнити герметиком з поліуретану або каучуку, інакше збережеться високий ризик потрапляння вологи в дах з внутрішніх приміщень мансарди через наскрізні щілини в кроквах.Найбільшу увагу треба приділити герметичному з'єднанню пароізоляції і кроквяних ніг, оскільки ці місця можуть бути головним джерелом зволоження даху через попадання в утеплювач теплого і вологого повітря і подальшої конденсації водяної пари. Виконати таке примикання можна за допомогою двосторонньої сполучної стрічки і після обов'язково закріпити примикання притискним бруском. Сполучні стрічки можна застосовувати тільки зі струганої (гладкої) деревини, що зустрічається досить рідко. Зазвичай крокви виконуються з пиляного матеріалу з шорсткою поверхнею, тому можна використовувати тільки клеї із синтетичного каучуку або поліуретану і також додатково кріпити плівку до крокв за допомогою рейок.Рис. 4 Найбільш проблемні місця при влаштуванні пароізоляції - з'єднання крокв на хребтах (ребрах) і єндовах (розжолобках), тому що врізки дерев'яних конструкцій завжди мають щілини і зазори, через які можливий значний конвекторний повітрообмін. Якщо в конструкції даху застосовані металеві балки, пароізоляцію до них приєднують клеєм або двосторонньої стрічкою.Ремонт за класичною технологією є досить дорогим: для санації даху з площею покрівлі 300 м2, карнизними і фронтонними звісами по 1 м і кроком крокв 60 см потрібно приблизно 6 рулонів пароізоляції і майже 900 метрів притискних рейок.

Таким чином, до основних недоліків класичної схеми санації даху з зовнішньої сторони можна віднести:

 • високий ризик протікання всередину мансарди під час покрівельних робіт;
 • відсутність повної гарантії від проникнення пари через тріщини і розшарування річних кілець кроквяних ніг і інших дерев'яних елементів;
 • висока трудомісткість заміни підпокрівельної плівки;
 • постійне застосування захисних і ізолюючих тентів збільшує трудомісткість, тривалість і вартість робіт.

Зрозуміло, нова підпокрівельна плівка повинна бути дифузійної (вітрозахисною), тому що використання сучасних паропропускних мембран, проклеєних в місцях накладання рулонів, практично повністю усуває конвертивний перенос внутрішньої вологи в дах і утворення конденсату. При збереженні схеми мансарди з двошаровою вентиляцією, коли використовуються паронепроникні плівки, неможливо домогтися надійного захисту від конденсату і зволоження теплоізоляції.
   І на кінець хочу Вам порадити і застерегти від проблем простою порадою: інколи навіть Вам потрібно звертати увагу на технічні характеристики тих чи інших товарів, на інформацію яка наразі доступна в інтернеті  про роботу, яку Ви довіряєте своїм майстрам, адже коли повідомлений  і проінформований то і захищений від форс-мажорної ситуації.

Повернутися назад
Каталог
Галерея
Головна
Контакти
1
2
3
Знак якості
Статті
Загальні питання.
офіс менеджери зі збуту:
099 70 500 10
099 70 500 20
068 70 003 00
45004, Україна, Волинська обл., с. Воля-Ковельська, вул. Центральна, 60. тел./факс: +38(03352)5 96 50